Rolety oraz plisy dla mieszkańców w Gdańsku

Propozycje stron internetowych do odwiedzenia za chwilę

poniedziałek, 8 października 2018

Żaluzje zewnętrzne- wady i zalety


Rolety zewnętrzne wyróżniają się zarówno mocnymi oraz słabszymi stronami. Chociaż roleta zewnętrzna zalet ma bardzo dużo, do największych korzyści rolet zewnętrznych zalicza się:
 • Ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym - zewnętrzne żaluzje dają 100% efekt zaciemnienia. Roleta zewnętrzna całkowicie zasłaniająca okno, doskonale chroni przed naturalnym światłem.
 • Izolacja termiczna - montaż rolety na zewnątrz budynku powoduje ochronę przed padaniem promieni słonecznych bezpośrednio na szybę, a tym samym nagrzewaniem się pomieszczeń. W czasie letnich miesięcy zasłonięte rolety gwarantują nam przyjemny chłód w pomieszczeniu. Natomiast w miesiącach zimowych, obniżają straty ciepła budynku. Jest to efekt utworzenia się pomiędzy szybą a roletą zewnętrzną tzw. poduszki powietrznej. Zasłonięte rolety w okresie zimowym przyczyniają się do zmniejszenia strat ciepła nawet do 30%. Należy pamiętać również, że często temperatura odczuwalna dość mocno różni się od temperatury wskazywanej przez termometr. Skutkiem tej różnicy są różne czynniki atmosferyczne, w tym również wiatr. Żaluzje zewnętrzne doskonale chronią przed wiatrem, mrozem, deszczem, a także zamieciami śnieżnymi. W ten sposób podwyższają komfort użytkowania mieszkania.
 • Izolacja akustyczna - montaż rolet zewnętrznych przyczynia się do zwiększenia ochrony przed hałasem. Jest to komfortowe rozwiązanie szczególnie dla osób mieszkających blisko ruchliwych ulic lub w centrum miast, w których panuje o każdej porze dnia i nocy gwar uliczny. Sprawdź także ranking najlepszych producentów rolet zewn.
 • Ochrona przed insektami i owadami - na specjalne życzenie, do rolet zewnętrznych może być zamontowana moskitiera. W ten sposób otworzenie okna na oścież nie będzie groziło pojawieniem się komarów, much oraz innych insektów wewnątrz domu.
 • Ochrona antywłamaniowa - sama roleta (a co dopiero roleta antywłamaniowa) założona od zewnątrz okna staje się dodatkową osłoną i przeszkodą, którą włamywacz musiałby pokonać. Można jednak zastosować typowe rolety antywłamaniowe, które są wyposażone w specjalne prowadnice, a także typowe rygle, chroniące przed otworzeniem ich od strony zewnętrznej. Ponadto ich pancerz wykonany jest z bardziej wytrzymałego na urazy mechaniczne materiału. Montaż rolet antywłamaniowych jest wart rozważenia.
 • Zwiększenie poczucia prywatności - zaciągnięte rolety sprawiają, że mamy poczucie znacznie większej prywatności wewnątrz własnego domu. W wielu domach i mieszkaniach, które mają okna tuż przy chodniku, możemy spotkać się z nachalnym zaglądaniem przechodniów przez okno. Mając do dyspozycji rolety zewnętrzne w każdej chwili, możemy odizolować się od tej sytuacji. Ponadto wszystkie zasłonięte rolety dają do zrozumienia, że nie ma nas w domu. Możemy skorzystać z tego przywileju, kiedy czujemy się gorzej lub nie mamy nastroju na niespodziewane odwiedziny.
 • Wszechstronne zastosowanie - rolety mogą być montowane zarówno przy oknach fasadowych, jak i również do rolet dachowych. Jednak zamawiając rolety do okien dachowych, należy pamiętać o tym, by były one wyposażone w specjalne prowadnice, pozwalające na otwieranie i zamykanie pancerza pod odpowiednim kątem.
 • Elektryczne sterowanie - rolety mogą być sterowane elektrycznie, co pozwala na oszczędność czasu.


Wśród słabszych stron żaluzji zewnętrznych, możemy wymienić:

 • Czas realizacji - niektóre typy rolet zewnętrznych robione są na specjalne zamówienie, a ich czas realizacji zajmuje sporo czasu. Do tego rodzaju rolet, zaliczają się m.in. rolety RKS.
 • Wybór niektórych typów rolet na etapie projektu lub budowy domu - na określone typy rolet zewnętrznych musimy się zdecydować jeszcze na etapie b lub nudowy awet projektowania domu. Do nich zaliczają się żaluzje zewnętrzne podtynkowe oraz RKS.
 • Wyższa cena rolet zewnętrznych od rolet  wewnętrznych - cena rolet zewnętrznych jest wyższa w porównaniu do rolet oraz żaluzji stosowanych po wewnętrznej stronie okien. Średnie ceny rolet wewnętrznych wahają się już od kilkudziesięciu złotych do ok. 200 złotych. Natomiast dla okna o takich samych wymiarach ceny rolet zewnętrznych zaczynają się od kilkuset złotych, nawet przekraczając sumę 1000 złotych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skorzystaj z tego miejsca i dziel się swoimi wypowiedziami dzięki czemu inni będą mogli poznać twoją opinię. Możesz tu zamieścić również odnośnik do swojej strony bloga czy innego miesca w sieci o którym chcesz powiedzieć. Serdecznie zapraszam do wpisu i zapraszam

Strona ta powstała byś mógł łatwo i szybko odszukać informacje niezbędne do kontaktu z specjalistą od zmiany i montażu rolet plis, Jeśli jednak nie odnalazłeś oczekiwanej informacji to możesz również przejść do innych zaprzyjaźnionych stron,

Drzwi Gdynia Drzwi Pruszcz Gdański PLisy Gdańsk Wymiana podłogi Gdynia

Chciałbym zapewnić cię że dokładamy wszelkich starań by informacje i porady zamieszczone na tej stronie były najwyższej jakości, jednak ryzyko samodzielnego stosowania tych podpowiedzi bez specjalisty ponosisz osobiscie i w całej rościągłości bez ograniczeń. Bardzo proszę cię by przed rozpoczęciem zmian skontaktować się z jednym z naszych specjalistyów. Dziękuję i serdecznie zaprasza